Cilt Sistemlerimiz

Masa üstü yayıncılık ya da fotokopi ile hazırlanan ve çoğaltılan kitapçık, doküman teklif sunumlarınızın ciltlenmesinde veya arşivlendirilmesinde Sıvama cilt, Bez cilt, Plastik Spiral, Tel Spiral, Isısal Cilt, Karton Cilt ve Tel Dikiş Cilt sistem çeşitliliği, profesyonel kullanım kategorileriyle pratik çözümler sunuyoruz.

 

 

Bez Cilt:

“Nesilden nesile geçmeli kitaplar, bilgi yok olmamalı”
Bu ciltleme sistemiyle kitaplarınız nesiller boyu sizinle yaşar. Bez ciltlemede değişik renk ve doku seçenekleri sunulmaktadır. Cilt üzerine istenilen yazı ve şekiller altın yaldızla basılabilmektedir. Bizce değerli olan eserlerinizi korumanın ve ömrünü uzatmanın en güzel yoludur bez cilt.

Tel Dikiş Cilt:

Sırttan Telle Dikiş : Dergi, broşür, bülten ve katalogların ciltlenmesinde, maliyeti düşük ve uygulaması en kolay olan sırtan telle dikiştir. Sayfaların tamamen açılarak kolay ve rahat bir okuma sağlaması bu yöntemin en büyük avantajıdır.

Tel Spiral Cilt:

Basılı belgenin sırt kısmından delikler açılarak, helezonik tel geçirilmesidir. Ders notları, sunum dosyaları, bilgilendirme belgeleri gibi dosyaların ciltlenmesinde, maliyeti düşük ve uygulaması kolaydır. Sayfaların tamamen açılarak kolay ve rahat bir okuma sağlaması istenilen sayfaların daha sonra kolayca yırtılıp aradan çıkarılması bu yöntemin en büyük avantajlarıdır.

Plastik Spiral Cilt:

Basılı belgenin sırt kısmından delikler açılarak, helezonik plastik cilt malzemesi geçirilmesidir. Ders notları, sunum dosyaları, bilgilendirme belgeleri gibi dosyaların ciltlenmesinde, maliyeti düşük ve uygulaması kolaydır. Sayfaların tamamen açılarak kolay ve rahat bir okuma sağlaması, ciltin kolaylıkla sökülüp takılması ve istenilirse araya sayfa eklenip çıkarılması bu yöntemin en büyük avantajlarıdır.

Karton Cilt:

Kapak için 1. sınıf, 240-250 gr Amerikan Bristol kullanılmaktadır. Ayrıca cildin sağlamlığını arttırmak için zımba ve dikiş yöntemleri uygulanabilir. Karton kapaklar sıcak tutkallı makinelerde takılıp, cildin sırtı firezeyle kesilip sağlamlığının daha da artırılması sağlanmaktadır. Bunun yanında istenilirse selefon yapılarak, kapakların yırtılmaması, daha güzel görünüme kavuşması ve kirlenmemesi sağlanmaktadır. Tez, Dergi, Kitap gibi işleriniz için ideal bir kapak türüdür.

Isısal Cilt:

Basılı belgenin hazır kapaklı metal sırtlı cilt sistemine yerleştirilip, ciltlenmesidir. Ders notları, sunum dosyaları, bilgilendirme belgeleri gibi dosyaların ciltlenmesinde, maliyeti düşük ve uygulaması kolaydır. Pratik ve hızlı ciltlenmesi en büyük avantajıdır.

Sıvama Cilt:

Sizden sonraki nesillere de aktaracağınız kalite ve sağlamlıkta bir cilt türüdür. Kapak üzerinde, dilediğiniz her türlü resim, yazı vb. kullanılabilir. Baskılar özel yöntemlerle dikilerek cilt uygulanır. Cilt kalınlığı yaklaşık 3mm olduğundan ve iç baskıya nazaran yaklaşık 1 cm daha geniş bırakıldığından koruma oranı çok yüksektir. Özel fotoğraf albümleri, düğün-nişan albümleri, doğum günü albümleri, özel kataloglar gibi işleriniz için ideal bir kapak türüdür.